Η Δ2 ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΣΤΟΝ 3ο ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑΣ ΤΟ 1ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!!

Ο 3ος Μαραθώνιος Φιλαναγνωσίας των Εκδόσεων ΨΥΧΟΓΙΟΣ «Βιβλιο-τρεχάλα 3» έχει ολοκληρωθεί!

Η ανταπόκριση των σχολείων από όλη την Ελλάδα ήταν απροσδόκητα θετική! Συνολικά πάνω από 400 σχολεία και περισσότεροι από 9000 μαθητές διάβασαν βιβλία των Εκδόσεων ΨΥΧΟΓΙΟΣ.

Ευχαριστούμε θερμά όλα τα σχολεία για τη συμμετοχή στο μαραθώνιο και ιδιαίτερα τον κάθε μαθητή ξεχωριστά που διάβασε τα βιβλία μας! Θέλουμε να υπογραμμίσουμε ότι νικητές του μαραθωνίου αναδεικνύονται όλοι οι μαθητές, αφού τα οφέλη της φιλαναγνωσίας είναι ανεκτίμητα.

Τα τμήματα που τερμάτισαν στην πρώτη θέση του μαραθωνίου είναι:

Α? Τάξη: 3/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΑΤΕΡΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

Β? Τάξη: 4o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ ? ΞΕΝΙΤΙΔΕΙΟ (Τμήμα Β1)

Γ? Τάξη: 21o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (Τμήμα Γ1)

Δ? Τάξη: 1o ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΙΝΔΟΥ (Τμήμα Δ2)

Ε? Τάξη: 6/ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΥΡΓΕΤΟΥ

Στ? Τάξη: 11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΙΓΑΛΕΩ

Συγχαρητήρια στη δασκάλα τους κ. Μαρίνα Ζακαλκά και σε  όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που πήραν μέρος στο διαγωνισμό.

εμφάνιση