Eνδοσχολική επιμόρφωση με θέμα «Πνευματική ιδιοκτησία στο διαδίκτυο και ανοικτοί εκπαιδευτικοί πόροι» με εισηγήτρια την εκπαιδευτικό κ. Πασχαλίνα Γκρούγια.

Την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ενδοσχολική επιμόρφωση με θέμα «Πνευματική ιδιοκτησία στο διαδίκτυο και ανοικτοί εκπαιδευτικοί πόροι» με εισηγήτρια την εκπαιδευτικό κ. Πασχαλίνα Γκρούγια. Παρουσιάστηκαν κύρια ζητήματα παραβίασης της πνευματικής ιδιοκτησίας του διαδικτυακού υλικού από εκπαιδευτικούς καθώς και οι αιτίες αυτών των παραβιάσεων. Κύριος στόχος της παρουσίασης ήταν η ανάδειξη των ανοικτών εκπαιδευτικών πόρων, τα οφέλη τους, οι τρόποι αξιοποίησής τους και οι παράγοντες που εμποδίζουν την ενσωμάτωσή τους στην εκπαιδευτική διαδικασία.

εμφάνιση